FíHA DýHA a Knihy Dobrovský

02.03.2016
FíHA DýHA a Knihy Dobrovský

Vlastní záložku ke knize zdarma? Od března s projektem Fíha Dýha v knihkupectvích Knihy Dobrovský 

Kniha a záložka patří k sobě jako pero a papír. Od března dostanou zákazníci knihkupectví Dobrovský k nákupu dětských či naučných knih zdarma originální záložku z dýhy. Dýha je stejně jako kniha vyrobena ze dřeva, z kmene stromů, a proto jde s knihou ruku v ruce. Dýha je zároveň ústředním motivem úspěšného projektu Fíha Dýha, který již přes dva roky seznamuje děti a mládež po České republice a Slovensku s jejími vlastnostmi a využitím. U příležitosti svátku Měsíc knihy, kterému každoročně patří celý měsíc březen, projekt spojil síly s renomovaným českým knihkupectvím Knihy Dobrovský. Záložky z dýhy budou zdarma rozdávány k dotvoření malým i velkým. Jednotlivé záložky je možné dobarvit, dolepit či jinak vyzdobit a fotografii zaslat na e-mail zalozka@fihadyha.cz. Kolekce děl bude následně umístěna na facebooku projektu pro inspiraci.

„Podařilo se nám v rámci vyučování a kroužků dostat dýhu dětem do rukou ve více než dvou a půl tisících škol, školek a volnočasových zařízení. Spolupráce se zavedenou sítí Knihy Dobrovský s dlouholetou tradicí je pro nás skvělou platformou, jak tento přírodní materiál smysluplně představit i širší veřejnosti,“ vysvětluje za partnery projektu Jan Ficek starší, majitel firmy Jan Ficek Dřevovýroba s.r.o., a dodává: „Zároveň tím budeme nadále pokračovat v rozvoji kreativity a manuální zručnosti, sdílení nápadů, inspirace a postupů.“

„Chceme naše zákazníky oslovovat nejen širokou nabídkou knižního i neknižního sortimentu, ale svým způsobem i vzdělávat. Nejenže si zakládáme na literárních znalostech našich knihkupců, kteří vždy našemu zákazníkovi skvěle poradí a vyzívají ho ke čtení, ale chceme zapojením do projektu Fíha Dýha i podnítit kreativitu. Takovou, kterou zákazník získáním záložky v některém z našich knihkupectví, přetvoří k obrazu svému a bude jeho čtenářským společníkem," uvádí Robin Čermák, marketingový manažer Knihy Dobrovský.

Projekt Fíha Dýha vznikl v roce 2013. Za jeho zrodem stojí čeští výrobci a zpracovatelé dýhy - Sapeli a.s., Danzer Bohemia Dýharna s.r.o., Jitona a.s. a Jan Ficek Dřevovýroba s.r.o. Za dva roky se zapojila školská zařízení a volnočasové organizace ze všech koutů České republiky i Slovenska, kam putovalo několik tisíc balíků s dýhou.

Více informací o projektu, jeho partnerech a spolupráci s Knihy Dobrovský na www.fihadyha.cz a na Facebooku.

Dýha je přírodní materiál s širokým využitím v běžném životě, což dokázalo i několik tematických soutěží s projektem Fíha Dýha. Od módních či bytových doplňků, přes vánoční ozdoby a přáníčka, až po ryze abstraktní pojetí zadání ovlivněné bezbřehou dětskou fantazií. Práci s netradičním materiálem oceňují nejen děti, ale i samotní pedagogové a vedoucí kroužků, kteří sdílí své zkušenosti prostřednictvím sociálních sítí.

„Knihy s návody, tipy a triky na domácí tvoření zažívají za poslední dobu doslova boom. Rozmach obrázků a fotek na Pinterestu a Instagramu rozšířil DIY kulturu. Ne vždy je však materiál natolik dostupný, aby rodiče a vyučující mohli postupy reálně využít. Proto se jim snažíme alespoň dýhou vyjít vstříc a také poskytnout platformu návodným fotografiím pro rozmanité výrobky,“ shrnuje s úsměvem Iva Pakostová, marketingová manažerka společnosti SAPELI.

Zakladateli projektu jsou:
• SAPELI a.s., největší výrobce interiérových dveří a zárubní na našem území
• Danzer Bohemia Dýhárna s.r.o., jeden z největších evropských výrobců přírodních dýh
• Jitona a.s., největší tuzemský výrobce masivního a dýhovaného nábytku
• Jan Ficek Dřevovýroba s.r.o., jeden z největších evropských výrobců sesazené dýhy

Dýha

Aktuality

Od února jede Fíha Dýha naplno!

22.01.2024 - Od 1. 2. 2024 opět naplno rozjíždíme projekt Fíha Dýha Můžete se těšit na postupnou rozesílku objednávek.  Jak to bude ... Od února jede Fíha Dýha naplno!

Pozastavení projektu Fíha Dýha

25.09.2023 - Bohužel se nám stále nepodařilo zajistit správný chod projektu Fíha Dýha. Sešla se spousta nepříjemných provozních událostí a momentálně nejsme schopni ... Pozastavení projektu Fíha Dýha

Fíha Dýha jede na prázdniny

28.06.2023 - Z důvodu organizačních změn a dovolených má projekt Fíha Dýha také prázdniny. Bohužel již nestihneme odbavit objednávky, které přišly po ... Fíha Dýha jede na prázdniny

Přihlásit se
Partneři
Partner projektu SAPELI, a.s. SAPELI, a.s.
největší výrobce interiérových dveří a zárubní na českém trhu
Partner projektu Danzer Bohemia Dýhárna s.r.o. Danzer Bohemia Dýhárna s.r.o.
výrobce a prodejce přírodních dýh
Partner projektu Jan Ficek Dřevovýroba s.r.o. Jan Ficek Dřevovýroba s.r.o.
český výrobce sesazenek z dýh
Partner projektu GRENA a.s. GRENA a.s.
Výroba protipožárních, nehořlavých, izolačních a akustických desek
© FÍHA - DÝHA, všechna práva vyhrazena.