FíHA DýHA a Knihy Dobrovský

02.03.2016
FíHA DýHA a Knihy Dobrovský

Vlastní záložku ke knize zdarma? Od března s projektem Fíha Dýha v knihkupectvích Knihy Dobrovský 

Kniha a záložka patří k sobě jako pero a papír. Od března dostanou zákazníci knihkupectví Dobrovský k nákupu dětských či naučných knih zdarma originální záložku z dýhy. Dýha je stejně jako kniha vyrobena ze dřeva, z kmene stromů, a proto jde s knihou ruku v ruce. Dýha je zároveň ústředním motivem úspěšného projektu Fíha Dýha, který již přes dva roky seznamuje děti a mládež po České republice a Slovensku s jejími vlastnostmi a využitím. U příležitosti svátku Měsíc knihy, kterému každoročně patří celý měsíc březen, projekt spojil síly s renomovaným českým knihkupectvím Knihy Dobrovský. Záložky z dýhy budou zdarma rozdávány k dotvoření malým i velkým. Jednotlivé záložky je možné dobarvit, dolepit či jinak vyzdobit a fotografii zaslat na e-mail zalozka@fihadyha.cz. Kolekce děl bude následně umístěna na facebooku projektu pro inspiraci.

„Podařilo se nám v rámci vyučování a kroužků dostat dýhu dětem do rukou ve více než dvou a půl tisících škol, školek a volnočasových zařízení. Spolupráce se zavedenou sítí Knihy Dobrovský s dlouholetou tradicí je pro nás skvělou platformou, jak tento přírodní materiál smysluplně představit i širší veřejnosti,“ vysvětluje za partnery projektu Jan Ficek starší, majitel firmy Jan Ficek Dřevovýroba s.r.o., a dodává: „Zároveň tím budeme nadále pokračovat v rozvoji kreativity a manuální zručnosti, sdílení nápadů, inspirace a postupů.“

„Chceme naše zákazníky oslovovat nejen širokou nabídkou knižního i neknižního sortimentu, ale svým způsobem i vzdělávat. Nejenže si zakládáme na literárních znalostech našich knihkupců, kteří vždy našemu zákazníkovi skvěle poradí a vyzívají ho ke čtení, ale chceme zapojením do projektu Fíha Dýha i podnítit kreativitu. Takovou, kterou zákazník získáním záložky v některém z našich knihkupectví, přetvoří k obrazu svému a bude jeho čtenářským společníkem," uvádí Robin Čermák, marketingový manažer Knihy Dobrovský.

Projekt Fíha Dýha vznikl v roce 2013. Za jeho zrodem stojí čeští výrobci a zpracovatelé dýhy - Sapeli a.s., Danzer Bohemia Dýharna s.r.o., Jitona a.s. a Jan Ficek Dřevovýroba s.r.o. Za dva roky se zapojila školská zařízení a volnočasové organizace ze všech koutů České republiky i Slovenska, kam putovalo několik tisíc balíků s dýhou.

Více informací o projektu, jeho partnerech a spolupráci s Knihy Dobrovský na www.fihadyha.cz a na Facebooku.

Dýha je přírodní materiál s širokým využitím v běžném životě, což dokázalo i několik tematických soutěží s projektem Fíha Dýha. Od módních či bytových doplňků, přes vánoční ozdoby a přáníčka, až po ryze abstraktní pojetí zadání ovlivněné bezbřehou dětskou fantazií. Práci s netradičním materiálem oceňují nejen děti, ale i samotní pedagogové a vedoucí kroužků, kteří sdílí své zkušenosti prostřednictvím sociálních sítí.

„Knihy s návody, tipy a triky na domácí tvoření zažívají za poslední dobu doslova boom. Rozmach obrázků a fotek na Pinterestu a Instagramu rozšířil DIY kulturu. Ne vždy je však materiál natolik dostupný, aby rodiče a vyučující mohli postupy reálně využít. Proto se jim snažíme alespoň dýhou vyjít vstříc a také poskytnout platformu návodným fotografiím pro rozmanité výrobky,“ shrnuje s úsměvem Iva Pakostová, marketingová manažerka společnosti SAPELI.

Zakladateli projektu jsou:
• SAPELI a.s., největší výrobce interiérových dveří a zárubní na našem území
• Danzer Bohemia Dýhárna s.r.o., jeden z největších evropských výrobců přírodních dýh
• Jitona a.s., největší tuzemský výrobce masivního a dýhovaného nábytku
• Jan Ficek Dřevovýroba s.r.o., jeden z největších evropských výrobců sesazené dýhy

Dýha

Aktuality

Pozastavení projektu Fíha Dýha

25.09.2023 - Bohužel se nám stále nepodařilo zajistit správný chod projektu Fíha Dýha. Sešla se spousta nepříjemných provozních událostí a momentálně nejsme schopni ... Pozastavení projektu Fíha Dýha

Fíha Dýha jede na prázdniny

28.06.2023 - Z důvodu organizačních změn a dovolených má projekt Fíha Dýha také prázdniny. Bohužel již nestihneme odbavit objednávky, které přišly po ... Fíha Dýha jede na prázdniny

Fíha Dýha jede již 8 let!

12.01.2023 - Začínáme 8 rok projektu Fíha Dýha.  Za tuto dobu jsme odeslali bezmála 4 000 krabic s dýhou. To je skoro ... Fíha Dýha jede již 8 let!

Přihlásit se
Partneři
Partner projektu SAPELI, a.s. SAPELI, a.s.
největší výrobce interiérových dveří a zárubní na českém trhu
Partner projektu Danzer Bohemia Dýhárna s.r.o. Danzer Bohemia Dýhárna s.r.o.
výrobce a prodejce přírodních dýh
Partner projektu Jan Ficek Dřevovýroba s.r.o. Jan Ficek Dřevovýroba s.r.o.
český výrobce sesazenek z dýh
Partner projektu GRENA a.s. GRENA a.s.
Výroba protipožárních, nehořlavých, izolačních a akustických desek
© FÍHA - DÝHA, všechna práva vyhrazena.